.

.

. NSKŁADNIKI


Naturalne w 100%

Zapachy Honorine są naturalne w 100 % (nie w 97, 98 itd. tylko właśnie w 100), wyprodukowane w oparciu o czyste esencje roślinne: olejki i absoluty oraz nieskażony, czysty alkohol.
Są bezpieczne dla użytkowników: olejki i absoluty, które stosujemy pochodzą od dostawcy zapewniającego certyfikaty czystości i jakości esencji odpowiadające standardowi "medical grade", czyli olejkom stosowanym w aromaterapii.

Bezpieczne
Zapachy w 100 % spełniają normy
IFRA - International Frangrance Association (Międzynarodowe Stowarzyszenie Substancji Zapachowych). Celem IFRA jest tworzenie reguł i zasad produkcji i stosowania substancji zapachowych.

Prawdziwe Perfumy

Perfumy Honorine nie zawierają tzw. naturalnych kompozycji zapachowych, które jedynie imitują daną roślinę (np. jaśmin), lecz są zbudowane z oryginalnych, nieprzetworzonych esencji pochodzących z konkretnych roślin, stąd ich głęboki i naturalny kolor oraz zapach.

SUROWCE

Tradycyjnymi surowcami wykorzystywanymi w perfumiarstwie są pąki kwiatów, aromatyczne żywice drzew, liście roślin, nasiona, ale również owoce i łodygi – zależnie od właściwości roślin, wykorzystuje się poszczególne jej części, by pozyskać cenne olejki, składniki tradycyjnych perfum.

OLEJKI I ABSOLUTY

Olejki eteryczne otrzymuje się poprzez destylację z parą wodną (pierwotnie przy użyciu alembiku) lub ekstrakcję. Obydwie metody służą ostatecznie temu, by wyizolować pachnące substancje lotne z różnych części roślin.

Absolut, inaczej olejek absolutny, to substancja otrzymana po oddzieleniu z właściwego surowca (konkrety, rezynoidy) tzw. balastu. Właśnie w ten sposób zatrzymujemy lotne związki wonne. Absolut jest niezwykle skoncentrowany i potrzeba ogromnej ilości surowca, by go pozyskać. Jego zapach ma też inny charakter niż zapach olejku eterycznego.